Inne

Wyróżnienia

Nasza Szkoła

Rada Rodziców

nr konta 13 8170 1034 0000 0114 2000 0010

  

Rada Rodziców

Nr subkonta Rady Rodziców do wpłat  na wycieczki szkolne uczniów:

54 8170 1034 0050 0018 3000 0010

 

Skład Rady Rodziców r.szk. 2021/2022 :

Przewodnicząca: 
Zastępca: 
Skarbnik: 
Sekretarz: 

Komisja Rewizyjna: 
- przewodn.

Członek: 
 

Spotkania z rodzicami

 

 

Niedziela 24.10.2021

Niedziela 24.10.2021

Obiady w szkole

 Regulamin_stolowki_szkolnej.docx

 

Można zapisać dziecko na obiady w szkole.
Odpłatność za 1 obiad w roku szkolnym 2021/2022 wynosi 5,00 zł  .
Informacja i zapisy u pani Joanny Wawrzon w stołówce szkolnej.
Rezygnację z obiadu w danym dniu należy zgłosić osobiście lub pod numerami telefonów:
(52) 566 58 68,   667 967 070 do godziny 14:00 w dniu poprzedzającym nieobecność. Brak zgłoszenia nieobecności obciąża płatnościami rodziców/prawnych opiekunów.
Rezygnacja z obiadów powinna być zgłoszona najpóźniej do 26-go dnia miesiąca poprzedzającego rezygnację!
Zapisu i wypisu z obiadów dokonują rodzice lub prawni opiekunowie.
Wpłaty za obiady należy dokonywać do 10-go dnia każdego miesiąca wyłącznie na indywidualny numer konta:
49 8170 1034 0050 0207 2000 0290 .

 

liczba odwiedzin: 1394518

Przywozy i odwozy uczniów w r.szk. 2020/2021

 

 

Inne

Aktualności

 • Jako, że nasza szkoła należy do ,,Rodziny Szkół Ewarysta”, w dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność uczestniczyć w święcie 55 rocznicy nadania imienia Ewarysta Estkowskiego Szkole Podstawowej w Mikstacie. Uczestniczyliśmy w uroczystej akademii, zwiedzaliśmy szkołę a potem braliśmy udział w wielu rozmowach w nieoficjalnej części spotkania. Było nam miło usłyszeć wiele ciepłych słów o naszym Patronie Ewaryście, o jego innowacjach i osiągnięciach, które w XIX wieku były wielkim postępem, ale są na tyle uniwersalne, że dzisiaj także są kultywowane w szkołach jego imienia. Mimo odległości, zmęczenia, szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia, pełni zapału do pracy wróciliśmy do Pakości.

 • Myszy z Mysiej Wieży przegonione, sól z Kopalni w Kłodawie wydobyta na powierzchnię...tak piątek 22 października spędzili uczniowie klas czwartych, piątej, ósmej i trzeciej naszej szkoły.

 • W dniu 22.10. 2021 klasy pierwsze wybrały się na swoją pierwszą szkolną wycieczkę do Balczewa. Uczniowie uczestniczyli w zajeciach edukacyjnych dotyczących recyklingu przedmiotów plastikowych w Plast-Mar. Podczas zajęć dowiedzieli się wielu ciekawych informacji, widzieli jak powstają plastikowe doniczki. Uśmiechnięte buzie świadczą o tym, iż wycieczka była bardzo udana.

 • Akcja trwa do końca miesiąca października br.

  W Afryce wszystko jest na wagę złota. Przyłącz się do akcji.

  Zbiaramy:

  - plastry na rolkach

  - kompresy jałowe i niejałowe

  - gazy

  - opaski dziane i elastyczne

  - rękawice gumowe (różne rozmiary)

  - maści: cynkowa, ichtiolowa, Sudocrem, Tribiotic, Clotrimazolum

  - ciśnieniomierze

  - termometry bezrtęciowe

 • Nasze pierwszaczki stały się dziś już oficjalnie pełnoprawnymi uczniami. W obecności zaproszonych gości: wiceburmistrza- pana Szymona Łepskiego i przewodniczącej Rady Rodziców- pani Joanny Błaszak, a także dyrektor Marioli Szlyfarskiej i wychowawców dzieci zaprezentowały program artystyczny. W gronie społeczności Estkowskiego powitali młodszych kolegów i koleżanki uczniowie klas drugich, a następnie, po oficjalnym ślubowaniu i pasowaniu, pierwszoklasiści zostali obdarowani prezentami ufundowanymi przez rodziców, panią Joannę Błaszak oraz Stowarzyszenie Firm Miasta i Gminy Pakość, za które serdecznie dziękujemy. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, który dla swoich pociech przygotowali rodzice z kl. 1a i 1b.

 • 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

  Święto świętem, a grono pedagogiczne naszej szkoły na szkoleniu nt. depresji: "Wsparcie ucznia z zaburzeniami nastroju".

 • 14 października – święto Komisji Edukacji Narodowej znane wszystkim jako Dzień Nauczyciela. Tego dnia wracamy często do czasów szkolnych i wspominamy tych, którzy przez lata pomagali nam poznawać tajemnice świata. Tego też dnia uczniowie składają pracownikom szkoły życzenia, doceniając ich pracę i zaangażowanie. Nie inaczej było w tym roku w naszej szkole. Uczniowie już wcześniej przygotowali laurki, które - w ich imieniu - wręczali przedstawiciele Samorządu Szkolnego wszystkim pracownikom Estkowskiego. Do serdecznych życzeń dołączono jesienną różę. Tego dnia padło wiele miłych, dobrych słów wyrażających wdzięczność i uznanie; czasami można też było usłyszeć z ust wychowanków słowo przepraszam. Warto dodać, iż w holu szkoły zaprezentowano prace uczniowskie zatytułowane: „Mój list do nauczyciela” oraz „Pracownicy Estkowskiego oczami uczniów”, a także okolicznościową wystawę przybliżającą samo święto KEN.Każdego dnia, jesteśmy obok siebie, jesteśmy razem i każdy dzień spędzony w szkole przypomina nam, że nie ma szkoły bez uczniów i nauczania bez nauczycieli.

 • 13 października mija 104 rocznica objawień fatimskich. Klasy 3,4,5 i 7 miały okazję,w ramach lekcji religii, udać się na projekcję filmu pt. „Fatima” do kina w Janikowie. Uczniowie zapoznali się historią tych niezwykłych objawień, które realizują się też w dzisiejszym świecie, a także bliższe stały się im postacie św. Hiacynty, św. Franciszka i siostry Łucji.

 • 12.10.2021

  Na poznańskiej Malcie we wrześniu odbyły się zawody Polskiego Związku Żeglarskiego. Kilkanaście ekip z całej Polski brało udział w zmaganiach. Finał PolSailing Day 2021 przyniósł zarówno zabawę jak i zaowocował w miejsca na podium ucznia naszej szkoły. Ogromnym osiągnięciem w klasie Optimist było zajęcie 2 miejsca przez ucznia kl. 1a Aleksandra Madej. Olek rywalizował z 60 innymi zawodnikami. Nie posiadamy się z radości, że w naszej społeczność uczniowskiej mamy tak zdolnego kolegę, który mamy nadzieję będzie dalej rozwijał się w tym kierunku. Gratulujemy Olkowi i jego rodzicom. Życzymy dalszych sukcesów!

 • Klasy VIIa i VIIIa miały dziś niecodzienną okazję uczestniczyć w organizowanym w Ośrodku Kultury i Turystyki w Pakości spotkaniu z panem Piotrem Kilianem - podróżnikiem, pisarzem, dyrektorem Beskidzkiego Festiwalu Podróżników i wiceprezesem Instytutu Śląska Cieszyńskiego. Pan Piotr w bardzo ciekawy, momentami zabawny sposób opowiedział nam o swojej pasji, jaką są podróże i o planach kolejnej wędrówki, jaką będzie podróż dookoła świata

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości
  ul.Szkolna 44
  88-170 Pakość
  gimnazjumpa@wp.pl
 • 52 566 58 12 fax 52 566 58 12

  Pedagog szkolny:
  Anna Kopieniak-Przybysz
  tel.: 52 566 56 69

  Świetlica szkolna:
  tel. 517 346 803

Galeria zdjęć