Inne

 • ,,Rodziny Szkół Ewarysta”

  Jako, że nasza szkoła należy do ,,Rodziny Szkół Ewarysta”, w dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność uczestniczyć w święcie 55 rocznicy nadania imienia Ewarysta Estkowskiego Szkole Podstawowej w Mikstacie. Uczestniczyliśmy w uroczystej akademii, zwiedzaliśmy szkołę a potem braliśmy udział w wielu rozmowach w nieoficjalnej części spotkania. Było nam miło usłyszeć wiele ciepłych słów o naszym Patronie Ewaryście, o jego innowacjach i osiągnięciach, które w XIX wieku były wielkim postępem, ale są na tyle uniwersalne, że dzisiaj także są kultywowane w szkołach jego imienia. Mimo odległości, zmęczenia, szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia, pełni zapału do pracy wróciliśmy do Pakości.

 • Wycieczka klas III, IV, V, VIII

  Myszy z Mysiej Wieży przegonione, sól z Kopalni w Kłodawie wydobyta na powierzchnię...tak piątek 22 października spędzili uczniowie klas czwartych, piątej, ósmej i trzeciej naszej szkoły.

 • Wycieczka klas pierwszych

  W dniu 22.10. 2021 klasy pierwsze wybrały się na swoją pierwszą szkolną wycieczkę do Balczewa. Uczniowie uczestniczyli w zajeciach edukacyjnych dotyczących recyklingu przedmiotów plastikowych w Plast-Mar. Podczas zajęć dowiedzieli się wielu ciekawych informacji, widzieli jak powstają plastikowe doniczki. Uśmiechnięte buzie świadczą o tym, iż wycieczka była bardzo udana.

 • Trwa Akcja! Przyłącz się i Ty!

  Akcja trwa do końca miesiąca października br.

  W Afryce wszystko jest na wagę złota. Przyłącz się do akcji.

  Zbiaramy:

  - plastry na rolkach

  - kompresy jałowe i niejałowe

  - gazy

  - opaski dziane i elastyczne

  - rękawice gumowe (różne rozmiary)

  - maści: cynkowa, ichtiolowa, Sudocrem, Tribiotic, Clotrimazolum

  - ciśnieniomierze

  - termometry bezrtęciowe

 • Pasowanie na ucznia

  Nasze pierwszaczki stały się dziś już oficjalnie pełnoprawnymi uczniami. W obecności zaproszonych gości: wiceburmistrza- pana Szymona Łepskiego i przewodniczącej Rady Rodziców- pani Joanny Błaszak, a także dyrektor Marioli Szlyfarskiej i wychowawców dzieci zaprezentowały program artystyczny. W gronie społeczności Estkowskiego powitali młodszych kolegów i koleżanki uczniowie klas drugich, a następnie, po oficjalnym ślubowaniu i pasowaniu, pierwszoklasiści zostali obdarowani prezentami ufundowanymi przez rodziców, panią Joannę Błaszak oraz Stowarzyszenie Firm Miasta i Gminy Pakość, za które serdecznie dziękujemy. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, który dla swoich pociech przygotowali rodzice z kl. 1a i 1b.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

  Święto świętem, a grono pedagogiczne naszej szkoły na szkoleniu nt. depresji: "Wsparcie ucznia z zaburzeniami nastroju".

 • 14 października – święto Komisji Edukacji Narodowej

  14 października – święto Komisji Edukacji Narodowej znane wszystkim jako Dzień Nauczyciela. Tego dnia wracamy często do czasów szkolnych i wspominamy tych, którzy przez lata pomagali nam poznawać tajemnice świata. Tego też dnia uczniowie składają pracownikom szkoły życzenia, doceniając ich pracę i zaangażowanie. Nie inaczej było w tym roku w naszej szkole. Uczniowie już wcześniej przygotowali laurki, które - w ich imieniu - wręczali przedstawiciele Samorządu Szkolnego wszystkim pracownikom Estkowskiego. Do serdecznych życzeń dołączono jesienną różę. Tego dnia padło wiele miłych, dobrych słów wyrażających wdzięczność i uznanie; czasami można też było usłyszeć z ust wychowanków słowo przepraszam. Warto dodać, iż w holu szkoły zaprezentowano prace uczniowskie zatytułowane: „Mój list do nauczyciela” oraz „Pracownicy Estkowskiego oczami uczniów”, a także okolicznościową wystawę przybliżającą samo święto KEN.Każdego dnia, jesteśmy obok siebie, jesteśmy razem i każdy dzień spędzony w szkole przypomina nam, że nie ma szkoły bez uczniów i nauczania bez nauczycieli.

 • Lekcje religii w kinie

  13 października mija 104 rocznica objawień fatimskich. Klasy 3,4,5 i 7 miały okazję,w ramach lekcji religii, udać się na projekcję filmu pt. „Fatima” do kina w Janikowie. Uczniowie zapoznali się historią tych niezwykłych objawień, które realizują się też w dzisiejszym świecie, a także bliższe stały się im postacie św. Hiacynty, św. Franciszka i siostry Łucji.

 • Nasi z pasją

  12.10.2021

  Na poznańskiej Malcie we wrześniu odbyły się zawody Polskiego Związku Żeglarskiego. Kilkanaście ekip z całej Polski brało udział w zmaganiach. Finał PolSailing Day 2021 przyniósł zarówno zabawę jak i zaowocował w miejsca na podium ucznia naszej szkoły. Ogromnym osiągnięciem w klasie Optimist było zajęcie 2 miejsca przez ucznia kl. 1a Aleksandra Madej. Olek rywalizował z 60 innymi zawodnikami. Nie posiadamy się z radości, że w naszej społeczność uczniowskiej mamy tak zdolnego kolegę, który mamy nadzieję będzie dalej rozwijał się w tym kierunku. Gratulujemy Olkowi i jego rodzicom. Życzymy dalszych sukcesów!

 • OKiT - spotkanie z podróżnikiem

  Klasy VIIa i VIIIa miały dziś niecodzienną okazję uczestniczyć w organizowanym w Ośrodku Kultury i Turystyki w Pakości spotkaniu z panem Piotrem Kilianem - podróżnikiem, pisarzem, dyrektorem Beskidzkiego Festiwalu Podróżników i wiceprezesem Instytutu Śląska Cieszyńskiego. Pan Piotr w bardzo ciekawy, momentami zabawny sposób opowiedział nam o swojej pasji, jaką są podróże i o planach kolejnej wędrówki, jaką będzie podróż dookoła świata

 • Transmisja spektaklu

  11.10.2021 r. klasy VII i VIII miały przyjemność oglądać transmisję spektaklu „Rutka”, opartego na książce łodzianki Joanny Fabickiej pod tym samym tytułem. Przedstawienie stanowiło dla naszych uczniów okazję do przejrzenia się w historii dziewczynki z innych czasów niczym w lustrze.Opowieść w poetycki i nie pozbawiony poczucia humoru sposób przybliżyła młodemu widzowi obraz życia w łódzkim getcie. Jej bohaterka to dziesięcioletnia Zosia, mieszkająca na łódzkich Bałutach. Dziecko spędza wakacje w domu pod opieką ekscentrycznej ciotki Róży i zaczyna poznawać miasto z innej perspektywy, dzięki dziwnej przyjaźni z nową koleżanką, Rutką. Ta towarzyszka zabaw jest wysłanniczką ze świata, który już nie istnieje – za jej sprawą bohaterka przeżywa emocjonalną podróż w przeszłość.Świat przedstawiony w spektaklu wyreżyserowanym przez Karolinę Maciejaszek został zbudowany na zasadzie swoistego mappingu – na dzisiejszą topografię Łodzi nałożony został widmowy obraz miasta z przeszłości.Teatralna opowieść o przyjaźni Zosi z Rutką wymusza redefinicję różnych pojęć, choćby takich jak strach czy poczucie osamotnienia, które przecież dla dziecka, niezależnie od epoki, są zawsze takimi samymi, trudnymi emocjami.Spektakl został zrealizowany w ramach IV Konkursu im. Jana Dormana, organizowanego przez Instytut Teatralny im . Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

  Z niecierpliwością czekamy na kolejne propozycje iTeatru.

 • XXI Dzień Papieski

  10 paździrnika obchodzimy XXI Dzień Papieski. Tegoroczne hasło Dnia Papieskiego to "Nie lękajcie się..." fragment słów wypowiedzianych przez paieża 22 października 1978 r. podczas Mszy świętej na placu świętego Piotra w Rzymie "Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi". Aby upamiętnić to wydarzenie została przygotowana gazetka szkolna na temat życiorysu papieża Polaka oraz kadynała Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikację przezywaliśmy 12 września 2021 r.  Również na katechezie uczniowie naszej szkoły zapoznali się z życiem wielkiego rodaka św. Jana Pawła II.

 • Europejski Dzień Języków

  26 września mieszkańcy Europy po raz 20 obchodzili Europejski Dzień Języków. Uczniowie naszej szkoły ponownie włączyli się w obchody tego święta.Uczniowie przygotowali plakaty dotyczące tego święta oraz sprawdzali swoją wiedzę dotyczącą języków grając w grę „Szpieg”, aby odkryć, gdzie ukrył się celtycki skrzat Leprechaun.W trakcie zabawy wybrali się w krótką podróż do czterech różnych krajów Finlandii, Irlandii, Rumunii oraz Nowej Zelandii. Dowiedzieli się, co to jest język oraz poznali różne rodzaje pisma: alfabet łaciński, cyrylicę, czy runy. Nauczyli się także przedstawiać w języku fińskim, maoryskim (jednym z trzech języków urzędowych w Nowej Zelandii), rumuńskim oraz irlandzkim.

 • Światowy Dzień Poczty

  09.10.2021. Z okazji Dnia Pocztowca uczniowie klas 1-3 przygotowali przepiękne laurki i plakat, który wraz z życzeniami został wręczony pracownikom naszego Urzędu Pocztowego, aby umilić to święto.

 • Złoty medal w sztafetowych biegach przełajowych

  08.10.2021

  Eskowski team ponownie najlepszy. Tydzień temu nasi lekkoatleci wywalczyli dwa krążki z najcenniejszego kruszca (Nikola Podlarska i Jakub Małetka) w indywidualnych biegach przełajowych, a dzisiaj drużyna chłopców z rocznika 2009 i młodszego ( Mikołaj Kwiatkowski, Szymon Iskra, Aleksander Rygielski, Anuar Kamali, Oliwier Lewandowski, Jakub Małetka oraz Alex Jastrzembski) dorzuciła jeszcze złoty medal w sztafetowych biegach przełajowych. Warto podkreślić, że nasi biegacze ponownie byli najmłodszą drużyną rywalizującą w tej kategorii wiekowej, a biegnący na ostatniej zmianie Jakub Małetka okazał się prawdziwym liderem swoje ekipa, ponieważ startując z prawie 200- metrową stratą do swojego rywala ze Szkoły Podstawowej w Racicach nie tylko zniwelował dystans jaki go dzielił do konkurenta, ale co ważniejsze wyprzedził na ostatnich metrach , dający swojej drużynie wymarzony, złoty medal.Również dziewczęta z tego samego rocznika w składzie: Nikola Podlarska, Klara Popławska, Nina Burdyna- Gulart, Marta Schumacher, Oliwia Dybikowska i Wiktoria Kowalczyk pobiegły dobrze, na miarę swoich możliwości kończąc realizację na V miejscu. Natomiast starsi chłopcy z klasy 7 i 8 (Paweł Czkalski, Oliwier Wrzesiński, Filip Marciniak, Oskar Wiśniewski, Bartosz Truszczyński, Adam Walkowski oraz Wiktor Wiśniewski) też dzielnie walczyli , ale uplasowali się tuż poza podium, zajmując ostatecznie IV lokatę.Nasza damsko- męska reprezentacja zasłużyła na duże brawa oraz wielkie słowa uznania za odwagę, ambicję tudzież niezłomność w konfrontacji ze starszymi i silniejszym rywalami.

 • Granty naukowe za wrzesień 2021

  07.10.2021

  Miesiąc nauki już za nami. Dziś nagrodziliśmy grantami naukowymi uczniów, korzy we wrześniu uzyskali najwyższą średnią ocen. Otrzymali je: Bartek Dudek i Martynka Motławska z klasy IVa - serdecznie gratulujemy.

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  01,10,2021 po raz piąty obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Najwięcej emocji przyniósł, jak zwykle, egzamin, w którym młodsi uczniowie egzaminują starszych kolegów i dorosłych. W tym roku drugoklasiści i trzecioklasiści brali również udział w konkursie Mistrz Tabliczki Mnożenia. Wszystkim, którzy zdobyli odznakę Expert Tabliczki Mnożenia,

 • Nasi lekkoatleci jak zwykle nie zawodzą

  Nasi lekkoatleci jak zwykle nie zawodzą

  30.09.2021 w Inowrocławiu odbyły się Mistrzostwa powiatu inowrocławskiego w indywidualnych biegach przełajowych, w których jak co roku bardzo dobrze wypadli Młodzi Estkowicze. Dwa krążki z najcenniejszego kruszca w biegu na 800 m padły łupem naszych długodystansowców z rocznika 2011: Nikoli Podlarskiej i Jakuba Małetki. Niewiele, żeby stanąć na najniższym stopniu podium zabrakło Pawłowi Czkalskiemu, który w swiom 2008 roczniku ukończył bieg na 6 miejscu, chociaż zmęczenie po wczorajszym turnieju piłki nożnej w Gniewkowie mogło być u niego znaczące. Dobrą 8 lokatę wywalczyła również Wiktoria Kowalczyk. Na słowa pochwały zasłużyli również Nasi najmłodsi nowicjusze, którzy pokazali się na miarę swoich możliwości zdobywając cenne doświadczenie na przyszłość:11 miejsce - Marta Schumacher13 miejsce Nina Burdyna Goulart13 miejsce - Szymon Iskra15 miejsce Oliwier LewandowskiBrawo Młodzi Estkowicze

 • Dzień Chłopca w naszej szkole

  1.

  Dzien chłopca w klasach młodszych:

   

  2.

  Również starsze klasy uczciły święto swoich kolegów. Formuła obchodów była różnorodna od gry terenowej , gier klasowych: ,,Jeden z dziesięciu" czy ,,Mafii" po wyjście do pizzerni. Był to fajnie spędzony czas.

 • Poznawanie przyrody

  29.09.2021

  Obserwacje są podstawowym sposobem poznawania przyrody. Ich prowadzenie wymaga odpowiedniego przygotowania. Żeby nie zabłądzić, na wyprawę trzeba zabrać kompas i mapę. Aby dostrzec więcej szczegółów, można posłużyć się lupą, lornetką, czasem również mikroskopem. W dniu dzisiejszym na obserwacje terenowe wybrali się uczniowie klasy IV a i IV b w ramach lekcji przyrody. ,,Uzbrojeni” w przyrządy przyrodnika poznawali przyrodę. Jednak nie była to zwykła lekcja. Za pomocą lornetki z daleka starali się odnaleźć karty ze swoim imieniem i numerem zadania do wykonania. Każdy uczeń, który podał prawidłowy numer, mógł podejść do swojej stacji zadaniowej i wykonać odpowiednią pracę.Uczniowie uczyli się wykorzystywać przyrządów np. obserwowali motyle i inne owady przez lupę, określali wiek drzewa czy powtarzali kierunki geograficzne używając kompasu.Śmiechu było co nie miara ,zwłaszcza dlatego, że każdy uczeń pięknie wykonał swoje zadanie, bo najważniejsze się uczyć się poprzez działanie

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości
  ul.Szkolna 44
  88-170 Pakość
  gimnazjumpa@wp.pl
 • 52 566 58 12 fax 52 566 58 12

  Pedagog szkolny:
  Anna Kopieniak-Przybysz
  tel.: 52 566 56 69

  Świetlica szkolna:
  tel. 517 346 803

Galeria zdjęć