Inne

  • Wesołego Alleluja!

  • "Pisanki, pisanki, jajka malowane nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek..."

    Dzień Pisanki

    Pisanki, pisanki, jajka malowane

    nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek.

    Pisanki, pisanki, jajka kolorowe,

    na nich malowane

    bajki pisankowe.

    Na jednej kogucik,

    a na drugiej słońce,

    śmieją się na trzeciej

    laleczki tańczące.

    Na czwartej kwiatuszki,

    a na piątej gwiazdki,

    na każdej pisance

    piękne opowiastki.

    Jak co roku o tej porze, przed świętami w naszej szkole tradycyjnie nasi uczniowie dbają o tradycję wielkanocne. Jedną z nich jest malowanie i ozdabianie pisanek. Tradycja malowania, zdobienia pisanek była już znana w starożytności; najstarsza pisanka pochodzi z dawnej Mezopotamii, a w Polsce znane są już od X wieku, także i naszym uczniom nawet tym najmłodszych. Uczniowie naszej szkoły przygotowali mnóstwo kolorowych pisanek, ciekawie zdobionych i wykonanych różnymi technikami . Efekty ich pracy są prezentowane w szkolnej galerii.

  • "Las w słoiku"

    26.03.2024 r. klasa 2b wzięła udział w warsztatach „Las w słoiku”. Uczniowie przygotowali miniaturowe ekosystemy zamknięte w szklanych słojach. Dzieci twórczo tworzyły kompozycje z kolorowych roślin, kamieni, piasku, ziemi. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się również: jak rośliny oddychają, jak dobrać materiały oraz jak pielęgnować ekosystem, aby służył jak najdłużej.

    Nasze słoiki będą piękna ozdobą na świątecznym stole.Dziękujemy Pani Dominice Banasiak za wspaniałe warsztaty

  • Leon

    26 i 27 marca po raz kolejny odbyła się w naszej szkole wiosenna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego LEON. Przystąpiło do niego 27 uczniów z klas I-III, którzy mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z matematyki, sprawności zintegrowanych i z języka angielskiego. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które poznamy w czerwcu.

  • Informacja dla rodziców przyszłych uczniów klas pierwszych

  • Przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy

    W wielu domach Święta Wielkiej Nocy nieodłącznie kojarzą się ze smakiem rzeżuchy. Dlatego dzieci z kl. 1 a wysiewały dziś do plastikowych kubeczków ziarenka tej drobnej, smacznej roślinki. Przez kilka dni będą obserwowały, jak rzeżuszka kiełkuje i rośnie. Dzieciom takie działanie sprawiło ogromną radość i jeszcze bardziej zaktywizowało do wspólnej pracy.

    22 marca w klasach 1 a i 1 b odbyły się też warsztaty wielkanocne, które były zorganizowane w ramach prezentu świątecznego od rodziców. Uczniowie wykonali wianki wielkanocne z mchu. Dekorowali je kolorowymi jajeczkami, piórkami, wstążkami, cekinami i drewnianymi figurkami. Na koniec każdy uczestnik otrzymał dyplom. Warsztaty sprawiły uczniom wiele radości, nie mogli się doczekać, aż wianki będą dekorowały ich domy.

  • Wróciły Granty Naukowe

    Od II półrocza roku szkolnego 2023/2024 do naszej szkoły wróciły Granty Naukowe zainicjowane w roku 2018 przez Ryszarda Kuflewicza ówczesnego Radnego Gminy Pakość.

    Obecnie fundatorem Grantu jest pani Anna Jagodzińska-Przewodnicząca Rady Rodziców.

    Grant przyznawany jest co miesiąc uczniowi, który na koniec poprzedniego miesiąca osiągnął najwyższą średnią ocen cząstkowych w danym semestrze.

    Grant za miesiąc luty otrzymała Emilia Borys z klasy IVa.

  • Mistrz Sudoku

    22.0.2024

    W dniu dzisiejszym nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu Mistrz Sudoku, który odbył się 19 marca. Wzięło w nim udział 19 uczniów. Do rozwiązania mieli 3 krzyżówki o różnym stopniu trudności. Bezkonkurencyjny okazał sią Marceli Kania z klasy 5a, który nie popełnił żadnego błędu, na drugim miejscu uplasował się Daniel Kwiatkowski 5a, a na trzecim Milena Zwolińska z klasy 6b. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

  • Obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

    W dniu 21 marca kolorowe skarpetki są symbolem solidarności z osobami chorymi na Zespół Downa. Data obchodów nie jest przypadkowa. Dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, dlatego w tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W naszej szkole Dzień Kolorowej Skarpetki świętowaliśmy właśnie dzisiaj. Uczniowie oglądali prezentację obejrzeli krótkie filmiki edukacyjne z udziałem osób z zespołem Downa oraz dowiedzieli się, jakie ma zastosowanie w ten wyjątkowy dzień skarpetek nie do pary. Nasi uczniowie mieli okazje przekonać się, że osoby z zespołu Downa nie są wykluczone ze środowiska, a wręcz odwrotnie mogą zostać sławnymi malarzami, aktorami, modelkami, paraolimpijczykami, lekarzami a także nauczycielami.

    Celem naszej akcji było przekonanie całej społeczności szkolnej, że osoby z zespołem Downa mają taką samą potrzebę jak osoby pełnosprawne, które zapewniają szacunek, tolerancję oraz akceptację.

  • „Kangur Matematyczny” 2024

    21 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Jest on jednym z najpopularniejszych matematycznych konkursów na świecie dla dzieci i młodzieży. Konkurs ma charakter jednorazowego testu o zróżnicowanym poziomie trudności, a na jego rozwiązanie uczestnicy mają 75 minut. Do rywalizacji przystąpiło uczniów 44 z klas 2-7. Każdy uczestnik konkursu otrzymał układankę logiczną – tangram chiński.

  • Tydzień Mózgu

    „Tydzień Mózgu” to akcja edukacyjna, która ma na celu popularyzowanie wiedzy o mózgu, układzie nerwowym oraz jego działaniu. W tym roku „Tydzień Mózgu” obchodziliśmy w dniach 13-20 marca i tak jak w roku poprzednim, cała społeczność naszej szkoły zaangażowała się w zaplanowane działania.

    Na początku wszyscy uczniowie dowiedzieli się co będą robić w ramach tej akcji. Na lekcjach przyrody uczniowie obejrzeli krótki film, mający na celu dostarczenie uczniom wiedzy na temat budowy i działania najważniejszego organu ciała człowieka jakim jest mózg. Uczniowie wykonywali ćwiczenia wspomagających pracę mózgu i koncentrację. Rozwiązywali różnego rodzaju łamigłówki. Uczniowie klas 4-7 mieli możliwość dowiedzenia się jaka dieta sprzyja lepszej pracy naszego umysłu. Zamiast napojów energetycznych, kawy czy słodyczy warto zadbać o to, by mieć pod ręką smaczne i zdrowe przekąski takie na przykład jak sałatki z orzechami włoskimi, czy też ,,zielone" koktajle. Dlatego uczniowie uczyli się je wykonywać, aby potem wspólnie spożywali, sprawdzali smaki, których wcześniej nie znali. Większość stwierdziła, że są smaczne i będą je wykonywać w domu. Uczniowie klas 4 wspólnie z rodzicami wykonali sałatki na sobotni obiad wg własnego przepisu, ale wg poznanych wcześniej zasad.

    Natomiast uczniowie klasy siódmej tworzyli z różnych materiałów: styropianu, modeliny, plasteliny i gazet modele mózgu. Był to świetny sposób na usprawnianie własnego mózgu, doskonalenie czynności manualnych i wyobraźni przestrzennej. Ich prace można podziwiać w gabinecie biologicznym.

    wW klasach 1-3w  dniach 13-20 marca nasi najmłodsi wykonywali łamigłówki, zagadki matematyczne i polonistyczne, malowali mandale, oglądali filmy i prezentacje o działaniu mózgu.

    Akcja edukacyjna, w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły to dobra metoda na poznanie budowy mózgu, działania układu nerwowego i tego co sprzyja jego lepszej pracy.

  • Warcabowego p(otoczk)i

    20 marca 2024 r. odbył się finał konkursu Warcabowego p(otoczk)i dla uczniów klas 4-7. Ogłoszenie wyników wkrótce.

  • Święto królowej nauk

    Obchodzone 14 marca święto liczby pi (zgodnie z amerykańskim zapisem 3.14) było okazją do zorganizowania również w naszej szkole Dnia matematyki. Uczniowie brali udział w konkursach i turniejach. Na lekcjach matematyki wykorzystywane były zabawy, gry i łamigłówki matematyczne.

  • Nabór do klas pierwszych na r. szk. 2024/2025

  • Podania o przyjęcie do szkoły

    Wzory podań do szkoły można znaleźć w zakładce "Rekrutacja". Podania można składać w dniach od 04-08 marca 2024 r. w godzinach pracy sekretariatu.

  • Ogłoszenie

  • Warsztaty przyszłych pierwszoklasistów z wychowawcami

    W dniu dzisiejszym odbyły się warsztaty przyszłych pierwszoklasistów z wychowawcami. Dzieci wraz z rodzicami miło i aktywnie spędziły czas.

  • Hokej

    6 marca nasi uczniowie wzięli udział w hokejowym wydarzeniu. Po południu wspólnie z kolegami z SP im. Powstańców Wielkopolskich oraz SP im. Armii Krajowej w Kościelcu przybyli na lodowisko Tor Tor w Toruniu. Wszyscy kibicowali lokalnej drużynie TKH grającej przeciwko GKS Jastrzębie. W meczu ćwierćfinałowym mistrzostw Polski Torunianie niestety przegrali z przeciwnikiem 0:1. Mimo to, było to dla nas niezapomniane wydarzenie, gdyż większość z nas pierwszy raz mogła obejrzeć mecz hokejowy na żywo. Wyjazd był możliwy dzięki Ośrodkowi Kultury i Turystyki w Pakości. Dziękujemy za tę niezapomnianą przygodę.

  • Rekolekcje dzień 3.

    Rekolekcje szkolne - III dzień, 0703.2024

    W ostatnim dniu naszych lekcji w Kościele podziękowaliśmy Panu Bogu za dar tych rekolekcji. Utrwaliliśmy wiadomości z poprzednich dni. Wiemy, że wiele pokus czeka na nas w drodze do Nieba, jednocześnie potrzebujemy Kogoś, kto nas poprowadzi, wskaże drogę wyjścia z pułapki grzechu. Dziękujemy ojcu proboszczowi a także pozostałym ojcom za pomoc w przeprowadzeniu naszych szkolnych rekolekcji.

  • DZIĘKUJEMY !

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości
    ul.Szkolna 44
    88-170 Pakość
    gimnazjumpa@wp.pl
  • 52 566 58 12 fax 52 566 58 12

    Pedagog szkolny:
    Anna Kopieniak-Przybysz
    tel.: 52 566 56 69

    Świetlica szkolna:
    tel. 517 346 803

Galeria zdjęć