Inne

 • Wraca edukacja zdalna!

  Uwaga!

  Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Naukiz dnia 26 stycznia 2022 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19od poniedziałku 31 stycznia 2022r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie kl. V – VIII naszej szkoły przechodzą na naukę zdalną.Uczniowie z klas I – IV kontynuują naukę w trybie stacjonarnym.

  Zajęcia odbywać się będą według obowiązującego planu lekcji za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Zapraszamy do udziału! Uwaga konkurs!

  Zapraszamy do udziału. Więcej informacji w poście Powiatu Inowrocławskiego!

  Niebawem ferie! Weź udział w konkursie i zabaw się w filmowca! - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu (policja.gov.pl)

  Weź udział w konkursie i zabaw się w filmowca!Zapraszamy uczniów szkół podstawowych Powiatu Inowrocławskiego do udziału w konkursie na filmik „Jak bezpiecznie spędzać ferie”.Celem konkursu jest edukacja na temat zasad bezpieczeństwa poprzez propagowanie sposobów spędzania czasu wolnego. Zadaniem uczestników jest nagranie filmiku ze swoim udziałem, który pokazuje jak bezpiecznie spędzać ferie.Dla województwa kujawsko-pomorskiego okres zimowych ferii rozpoczyna się 17 stycznia. Niech czas zimowych ferii będzie bezpieczny! Na zgłoszenia czekamy do 30 stycznia.Szczegóły i regulamin znajdziecie tutaj:

  https://inowroclaw.policja.gov.pl/kb9/informacje/wiadomosci/122399,Niebawem-ferie-Wez-udzial-w-konkursie-i-zabaw-sie-w-filmowca.html

  Do konkursu uczniów szkół podstawowych powiatu inowrocławskiego zapraszają: Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu, Nadgoplańskie WOPR w Kruszwicy, Straż Miejska Inowrocław oraz Powiat Inowrocławski.

   

 • Podsumowanie I półrocza

  W piątek 14.01.2022 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie półrocznej pracy uczniów. Wielu z nich, dzięki swojej wytrwałości i systematyczności, uzyskało wysokie wyniki. Miło nam poinformować, że 19 wychowanków Estkowskiego otrzymało z rąk zaproszonego do nas burmistrza Pakości pana Zygmunta Gronia stypendia naukowe. Są to:

  IVa: Dudek BartoszJurek TymoteuszKuzara JakubMolenda GabrielaMotławska MartynaPłoszyńska MariaPodlarska Nikola

  IVb: Małetka JakubSchumacher MartaWoźniak Ewa

  Va: Maj OliwierPopławska KlaraRygielski Aleksander

  VIIa: Marciniak FilipKalinowska Martyna

  VIIIa: Majchrzak SandraJagodzińska JuliaPerlikowska PatrycjaŻaba Magdalena

  Natomiast stypendia sportowe otrzymali chłopcy: Filip Marciniak z klasy 7a i Jakub Małetka z klasy 4b.

  Uczniom, którzy osiągnęli średnią ocen w I semestrze 4,75 i więcej, pani dyrektor Mariola Szlyfarska wręczyła dyplomy-pochwały za wysokie wyniki.

  Gratulujemy, zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. 

 • Otrzymaliśmy podziękowanie

  Styczeń 2022 r.

 • Akcja zbiórki dla schronisk i przytulisk

  Akcja zbiórki karmy dla zwierząt ze schronisk i przytulisk trwa. Cały czas można przynosić karmę mokrą i suchą, smaczki, koce, ręczniki, legowiska, miski itp. Podpisane dary zostawiamy przy portierni lub w sali 24. Liczymy na Was!

 • Kartka z kalendarza

  10.01.2022 r.  mija 95 lat od kiedy naszej szkole nadano imię wielkiego nauczyciela Ewarysta Estkowskiego!

 • Stypendia za grudzień

  10.01.2022

  Dzisiaj pani dyrektor Mariola Szlyfarska wręczyła stypendia im. Ryszarda Kuflewicza uczniom, którzy w minionym miesiącu uzyskali najwyższe wyniki. Granty naukowe otrzymali: Bartosz Dudek i Martyna Motławska z klasy IVa.

 • "Razem na Święta" - list Ministra Edukacji i Nauki

  Otrzymaliśmy taką informację:

  ,,Szanowni Państwo Dyrektorzy,w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Razem na Święta”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 7 800 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 100 placówek polonijnych z całego świata. Dziękujemy za udział w akcji i dobro okazane drugiej osobie!"

  A my dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą piękną akcję.

  Pamiętajmy- dobro powraca!

 • Młodzi, zdolni,...

  18.12.2021 - Dotarły do nas dobre wiadomości !

  Gabrysia Szczepaniec uczennica klasy VIII a zdobyła tytuł finalisty w kategorii Poezja w Regionalnym Konkursie Literackim „Fascynacje – Inspiracje…” – pod honorowym patronatem Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbiety Piniewskiej. Organizatorem tego konkursu było I LO im. J. Kasprowicza w Inowrocławiu.Gratulacje Gabrysiu!

 • "Coraz bliżej święta..."

  "Coraz bliżej święta..." tak śpiewali uczniowie podczas Wigilii klasowych w naszej szkole. Były pięknie udekorowane stoły, słodki poczęstunek, nie zabrakło też prezentów dla grzecznych dzieci!

  17.12.2021 r. - od rana panował odświętny nastrój. To ostatnie chwile spędzone w szkole przed świętami, ostatnie lekcje stacjonarne. Były wiec uśmiechy, żarty, wspólne kolędowanie i wigilie klasowe. W naszej stołówce szkolnej też panowały gorączkowe przygotowania. Na naszych uczniów czekał tradycyjny. pachnący obiad wigilijny. Można powiedzieć, że nasze panie kucharki spisały się na medal, a nasi uczniowie zjadali wszystko ze smakiem. Tylko żal, że od poniedziałku spotkamy się już za pośrednictwem ekranu komputerowego, ponieważ q związku z pandemią Covid wraca nauczanie zdalne.

 • ,,Rodacy Bohaterom" - zakończenie akcji

  17.12.2021 r. zakończyliśmy akcję ,,Rodacy Bohaterom". Nasze dary pojechały do Torunia, do fundacji Lex Lupus, a następnie trafią do Polaków mieszkających na Wschodzie. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Wiemy, że zawsze możemy na Was liczyć.

 • Pomoc dla DPS w Grabiu

  Społeczność szkolna SP im. E. Estkowskiego w Pakości zaangażowała się po raz kolejny w pomoc dla osób potrzebujących przebywających w DPS w Grabiu . Uczniowie przynosili dla znajdujących się tam podopiecznych ubrania, słodycze, niezbędną chemię użytku codziennego. Na lekcjach plastyki dzieci wykonały kartki życzeniami, które przekazano razem z zebranymi darami.

 • iTeatr dla klas II

  "Skąd Mikołaj wie?" taki tajemniczy tytuł miał spektakl teatralny, zaprezentowany przez Teatr Lalki i Aktora w Łomży. A oglądali go na żywo uczniowie klas 2a i 2b naszej szkoły, za pośrednictwem łącza internetowego. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy bohaterów: Misia bez ucha, Pajaca bez głowy i Czarownicy.

 • Nagrody

  16.12.2012 r. zostały wręczone dyplomy wraz z "Rycerzem Niepokalanej" oraz nagrody dla Gabrysi Graczyk za zajęcie I I miejsca, Oliwii Doczekalskiej za zajęcie III miejsca i Lenie Jastrzębskiej za wyróżnienie w Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie wiedzy o św. Maksymilianie . Jeszcze raz Gratulujemy, że spośród 500 prac plastycznych to właśnie prace naszych uczennic zostały dostrzeżone

 • "Łowiectwo i wędkarstwo..."

  15 grudnia 2021 r. w Ośrodku Kultury i Turystyki w Pakości odbyło się wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu „Łowiectwo i wędkarstwo w walce o bioróżnorodność środowiska”. Nasze laureatki : Blanka Dziewiątkowska uczennica klasy II b i Sandra Majchrzak z klasy VIII a otrzymały dyplomy i nagrody za swoje prace. Bardzo się cieszymy z ich sukcesów i życzymy im dalszych osiągnięć w konkursach . Pozostali uczniowie, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu zostali wyróżnieni. Wszystkim uczestnikom z naszej szkoły bardzo dziękujemy za ich zaangażowanie i udział w tym konkursie.

 • Dziękujemy...

  Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością! Gościom oraz przyjaciołom, którzy co roku nas wspierają!

 • Konkursy plastyczne

  Miesiąc listopad to miesiąc owocny w liczne konkursy plastyczne. Uczniowie z naszej szkoły aktywnie włączyli się do udziału w tych konkursach. Na szczególną uwagę zasługują :

  Konkurs Ogólnopolski “Odpoczywaj na wsi”, którego organizatorem i patronem  było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi . Głównym celem tego konkursu było promowanie wśród uczniów wypoczynku na polskiej wsi, w szczególności z uwzględnieniem walorów naturalnych, dziedzictwa kulturowego i kulinarnego oraz różnorodności przyrodniczej obszarów wiejskich, a także kreowanie wizerunku obszarów wiejskich jako turystycznego rynku. Do drugiego etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się prace następujących uczniów: w kategorii klas 0-III Wiktoria Lampka klasa IIb, Nikola Malinowska klasa IIb, Inga Jóźwiak klasa II a oraz w kategorii klas IV-VIII zakwalifikowały się prace: Oliwii Doczekalskiej uczennicy klasy IV b, Ewy Woźniak klasa IV b oraz ucznia Oliwiera Maj ucznia klasy Va. Miło nam poinformować, że do dalszego etapu na szczeblu  ogólnokrajowym zakwalifikowała się praca Ingi Jóźwiak uczennicy klasy II a. Bardzo się cieszymy z tego sukcesu i czekamy na finalny efekt tego konkursu.

  Kolejny konkurs , którego tematyka była podobna i dotyczyła ochrony bioróżnorodności oraz propagowanie postaw proekologicznych ,którego organizatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Łącko to konkurs pod hasłem “Łowiectwo i wędkarstwo w walce o bioróżnorodność środowiska”. Do drugiego etapu tego konkursu  zakwalifikowały się prace uczniów w kategoriach wiekowych : Blanka Dziewiątkowska uczennica klasy IIb – została laureatem tego konkursu w kategorii wiekowej I-IV oraz uczennica Sandra Majchrzak – uczennica klasy VIII a została laureatem tego konkursu w kategorii klas V – VIII. Pozostali uczniowie : Aleksander Cyganek z klasy IIa, Wiktoria Lampka z klasy IIb , Antoni Wojciechowski z klasy IIb , Oliwia Doczekalska z klasy IV b oraz uczniowie Paweł Czkalski klasa VIII a, Oliwier Wiśniewski , Wiktor Wiśniewski z klasy VII a oraz Oliwer Maj klasa Va otrzymują wyróżnienia. Wszystkim zwycięzcom nagrodzonym i wyróżnionym w tych konkursach serdecznie gratulujemy.

  Niedawno także odbyło sie rozstrzygnięcie konkursu plastycznego “Mikołaj w mundurze”, którego organizatorem była Powiatowa Komenda Policji w Inowrocławiu . W tym konkursie także mamy zwyciężczynię Ingę Jóźwiak uczennicę z klasy II a. Serdecznie gratulujemy osiągnięć plastycznych , cieszymy się z Waszych sukcesów na różnych szczeblach i zachęcamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach .

   

   

 • Ruszamy z Kiermaszem! Przybywajcie! Kupujcie! Licytujcie!

  Wszystko gotowe.

  Piątek 10 grudnia, godz.17.00 rusza kolejny Kiermasz Świąteczny! 

  Będzie można zakupić piękne ozdoby pierniki itp. - rękodzieło naszych uczniów, rodziców i nauczycieli. Zapraszamy do udziału.

 • Kiermasz świąteczny - licytacje

  Nasze ozdoby świąteczne gotowe!  Zainteresowanych licytacją zapraszamy na szkolnego facebooka https://pl-pl.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-im-Ewarysta-Estkowskiego-w-Pako%C5%9Bci-314136792119091/  

  Jak co roku wspierają nas również przyjaciele. Zarząd Klubu Sportowego Notecianka Pakość przekazał nam na licytację piłkę z autografami piłkarzy! Zapraszamy do licytacji: https://pl-pl.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-im-Ewarysta-Estkowskiego-w-Pako%C5%9Bci-314136792119091/

  Natomiast w piątek 10. grudnia pan Stachowiak przekazał szachy na nasz kiermasz.

  Następną niespodzianką kiermaszową jest obraz przesłany przez Roberta Lewandowskiego.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości
  ul.Szkolna 44
  88-170 Pakość
  gimnazjumpa@wp.pl
 • 52 566 58 12 fax 52 566 58 12

  Pedagog szkolny:
  Anna Kopieniak-Przybysz
  tel.: 52 566 56 69

  Świetlica szkolna:
  tel. 517 346 803

Galeria zdjęć