Inne

 • Estkowski brązową drużyną

  29.09.2021

  Bardzo dobrze zaprezentowali się dzisiaj chłopcy z rocznika 2007 i młodszego, którzy w finale powiatu inowrocławskiego "szóstek piłkarskich" zajęli wysokie 3 miejsce. Warto podkreślić, że nasz zespół był najmłodszą drużyną rywalizującą w turnieju, składającą się wyłącznie z zawodników urodzonych w 2008 i 2009 roku, tym bardziej zdobycie brązowych medali było ogromny wyczynem w starciu z dużo starszymi i mocniejszymi fizycznie rywalami.Poniżej wyniki naszej ekipy oraz końcowa klasyfikacja:- Estkowski vs SP Kruszwica 0:2- Estkowski vs SP nr 5 Inowrocław 2:0.Półfinał:- Estkowski vs SP nr 6 Inowrocław 0:2Mecz o 3 miejsce :- Estkowski vs Kruszwica 2:0.Końcowe zestawienie klasyfikacji:1. SP Gniewkowo2. SP nr 6 Inowrocław3. SP Pakość4. SP Kruszwica5. SP Wierzchosławice6. SP nr 5 Inowrocław.Warto nadmienić, iż wyróżnienie indywidualne trafiło do naszego kapitana Pawła Czkalskiego , który był podporą drużyny zarówno w defensywie jak i ofensywie.Cały zespół zasłużył na wielkie brawa oraz słowa uznania za ambitną tudzież odważną grę jak równy z równym z dużo silniejszymi rywalami .

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  29.09.2021

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, święto przyjemne i pożyteczne, które skierowane jest przede wszystkim do dzieci. Jego patronką ustanowiono Janinę Porazińską, autorkę książek właśnie dla dzieci i młodzieży. Od rana w naszej szkole w klasach I-III rozbrzmiewały wiersze i bajki J. Tuwima oraz J. Brzechwy, a także baśnie H. Ch. Andersena. Akcję wsparła pani dyrektor Mariola Szlyfarska i pani Agnieszka Montowska

 • Pomagamy

  Nasza szkoła po raz kolejny dokonała wpłaty na "Adopcję szkoły" w Kamerunie. Bardzo cieszymy sie, że możemy wspomóc edukację dzieci w Afryce.

 • Powiatowy konkurs Plastyczny - wyróżnieni i nagrodzeni

  26.09.2021

  Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły spośród 187 uczestników, zostali wyróżnieni i nagrodzeni w powiatowym konkursie plastycznym, którego organizatorem była Powiatowa Komenda Policji w Inowrocławiu oraz Zarząd Dróg Powiatowych w Inowrocławiu. Nasi uczniowie wykonali prace na tematy:„Bezpieczne drogi to ważna sprawa – roboty na nich to nie dla dzieci zabawa.”„Gdy Policjant na skrzyżowaniu ruchem kieruje – kierowcy prawidłowo jadą, pieszy bezpiecznie się czuje.”W kategorii I-IV, uczniowie :Oskar Gawęda uczeń klasy I a zajął II miejsce a Martyna Rygielska uczennica klasy I a zajęła III miejsce za wykonanie pracy na temat „Gdy Policjant na skrzyżowaniu ruchem kieruje – kierowcy prawidłowo jadą , pieszy bezpiecznie się czuje” .Lena Jastrzębska uczennica klasy III b również zajęła II miejsce – wykonała pracę na temat „ Bezpieczne drogi to ważna sprawa – roboty na nich to nie dla dzieci zabawa”.

  W kategorii V-VIIIUczeń Oliwier Maj uczeń klasy V a zdobył II miejsce – wykonał pracę na temat „Gdy Policjant na skrzyżowaniu ruchem kieruje – kierowcy prawidłowo jadą, pieszy bezpiecznie się czuje”.Ponadto uczniowie Błażej Kałek uczeń klasy III a i Klara Popławska uczennica klasy V a zdobyli wyróżnienia za swoje prace i udział w konkursie .Wszystkim uczniom nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się i wzięli udział w tym konkursie i zachęcamy do kolejnych wyzwań plastycznych .

 • Wyprawa do lasu klas trzecich

   

  24.09.2021

  Uczniowie klas trzecich pod opieką wychowawców udali się do lasu w Szczepanowie. Celem wyprawy było poznanie pracy leśniczego, pogłębienie i utrwalenie wiadomości zdobytych na lekcjach przyrody oraz bezpośredni kontakt z naturą. Dzieci z zapartym tchem słuchały opowieści leśniczego o roślinności i zwierzętach zamieszkujących lasy. Na ścieżce edukacyjnej utrwaliły wiadomości o warstwach lasu, rodzajach lasów, różnicach między drzewami. Zbadały wiek drzewa. Dowiedziały się o tym, co las daje ludziom, jak go chronić oraz jak należy się w nim zachowywać. Wiemy już co to lizawka, daglezja, kępa ekologiczną czy rykowisko. To była ekscytująca wyprawa.

 • Razem dla Ludzi i dla Ziemi

  20.09.2021

  Razem dla Ludzi i dla Ziemi w Szkole Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości.

  Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! 20 września uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczycieli wzięli udział w 28. Akcji Sprzątania Świata, która w tym roku została opatrzona hasłem: "Myślę, więc nie śmiecę". Jej celem jest inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. W tygodniu poprzedzającym akcję uczniowie zapoznawali się z założeniami akcji, zasadami segregacji oraz sposobami na zmniejszenie ilości odpadów produkowanych w gospodarstwach domowych ale przede wszystkim zastanawiano się nad tym, co sami uczniowie mogą zrobić by było ich mniej. Wyposażeni w teoretyczną wiedzę ,,przenieśli się” do ekologicznych pokojów zagadek dostosowanych do wieku graczy. Bo przecież wiadomo, że najlepiej uczymy się poprzez zabawę ale jeszcze lepiej gdy potem możemy tą wiedzę wykorzystać w praktyce. Dlatego zaopatrzeni w worki i rękawiczki wyruszyliśmy do walki o czysty teren wokół szkoły i najbliższej okolicy. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów, a okolica lśni czystością.. Mamy nadzieję, że czynny udział w akcji uświadomił, a raczej przypomniał o obowiązku dbania o środowisko, konieczności segregacji odpadów oraz negatywnych skutkach zaniechania tych działań w przyszłości. Nasi uczniowie dali piękny przykład tego jak dbać o Nasza Planetę. Jest moc!

 • W trosce o bezpieczeństwo uczniów

  W trosce o bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi szkoły i placówki oświatowe otrzymały wsparcie z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia. Właśnie dziś do naszej szkoły dostarczono bezpłatne środki ochrony, czyli płyny do dezynfekcji oraz maski medyczne dla nauczycieli i personelu szkolnego.

 • Ruszyła całodobowa bezpłatna infolinia

  Dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów „Pomagamy”

  800 800 605

  Od poniedziałku, 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl. Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

  Celem infolinii jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19. Istotne jest również odpowiednie wsparcie rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży w ramach prowadzenia przez specjalistów infolinii interwencyjno-informacyjnej. Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych.

  Po okresie izolacji wielu młodych ludzi musi sobie poradzić od nowa z różnego rodzaju relacjami i związanymi z tym emocjami. Niejednokrotnie dzieci są ofiarami przemocy i agresji – słownej, a także fizycznej ze strony rówieśników lub dorosłych, są coraz bardziej samotne, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii dzieci będą mogły skontaktować się ze specjalistami 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

  Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi. Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci infolinii „Pomagamy” są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła ją otrzymać.

  W ramach działań infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

  Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo.

 • Uwaga - AKCJA! KOMÓRKA NA MISJĘ

 • Nowy rok szkolny 2021/2022 rozpoczęty!

  Nowy rok szkolny oficjalnie rozpoczęty! O godzinie 9.00 na boisku klasy I-III powitała pani dyrektor Mariola Szlyfarska, która krótko przedstawiła zebranym dzieciom ofertę edukacyjną, jaką dla nich przygotowała szkoła, a następnie zaprezentowała wychowawców klas pierwszych oraz wyczytała pierwszoklasistów. Na zakończenie wszyscy udali się do sal lekcyjnych.

  Klasy IV-VIII o godz. 10.00 także rozpoczęły nowy rok szkolny. Na boisku wśród zgromadzonych gościliśmy panią Joannę Błaszak - przewodniczącą Rady Rodziców i panią Agnieszkę Chlebicką- kierownika Centrum Usług Wspólnych. Pani dyrektor Mariola Szlyfarska powitała wszystkich i przedstawiła krótko ofertę edukacyjną dla uczniów. Następnie pożegnała panią Ewę Buzałę, nauczycielkę wych. fizycznego, wspaniałego pedagoga, dzięki któremu nasi uczniowie zdobyli wiele sukcesów sportowych. Był to bardzo wzruszający moment, nie obyło się bez łez. 

  W dalszej części spotkania nie zapomnieliśmy oczywiście o kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Ku czci wszystkich tych, którzy poświęcili swoje życie w obronie wolności Polski delegacja uczniów złożyła pamiątkowe kwiaty przy obelisku znajdującym się przed szkołą. Następnie uczniowie udali się z wychowawcami do klas.

  Witajcie w nowym roku szkolnym!

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 - zapraszamy!

  Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego - 2021/2022 odbędzie się 1 września br., 

  godz.9.00 - klasy I - III

  godz. 10.00 - klasy IV - VIII.

  Serdecznie zapraszamy!

   

  Rozkład jazdy autobusów szkolnych obowiązujący w dniu 1 września:

   

  Wyjazdy autobusów z poszczególnych miejscowości:

   

  Wielowieś godz. 8:10

  przystanki: świetlica wiejska, pałac, szkoła - Pakosc

  Rybitwy ( Lechowo) godz. 8:30

  Giebnia godz. 8:35

  Jankowo godz. 8:40

  Kolejne przystanki: tama, wieś, przystanek autobusowy szkolny, szkoła Pakość

  Odjazd uczniów że szkoły o godz. 11:00 (Wielowieś, Rybitwy (Lechowo), Giebnia, Jankowo.

   

  Wojdal godz. 8:15

  Zalesie Barcińskie ok. godz. 8:17 - przy żwirowni

  Ludkowo ok. godz. 8:25 - przystanek autobusowy szkolny, szkoła - Pakość

  Odjazd uczniów że szkoły o godz. 11:00 (Ludkowo, Mielno, Zalesie Barcińskie, Wojdal).

   

  Rybitwy ok. godz. 8:35 - przystanek autobusowy przy pp. Jaskulskich. przy strzelnicy

  Łącko ok.godz. 8:45 - przystanek autobusowy, szkoła Pakosc

  Odjazd uczniów ze szkoły o godz. 11.00 (Wojdal, Mielno, Rybitwy, Łącko).

   

  Radłowo kurs I

  Radłowo godz. 8:00 przystanek w kierunku Słaboszewa - wieś - przystanek autobusowy

  Radłowo ok. godz. 8:00 przystanek przy świetlicy

  Karolewo godz. 8:15

  Ludwiniec ok. godz. 8:20 przystanek (zakręt)

  Ludwiniec ok. godz. 8:22 wieś

  Ludwiniec ok. godz. 8:25 wieś, przystanek przy wagonikach, szkoła Pakość

  Radłowo kurs II

  Radłowo ok. godz. 8.30 przystanek ul. Radłowska

  Radłowo ok. godz. 8.32 wieś, przystanek autobusowy koło wagoników

  Odjazd uczniów że szkoły o godz. 11:00 (Radłowo, Karolewo, Ludwiniec).

 • Zapraszamy

 • II turnus półkolonii

  II turnus rozpoczęty.

  5 lipca 221 r. grupa 30 uczestników z klas 4-7 przystąpiła do letniego wypoczynku w naszej szkole. Estkowi półkoloniści na inaugurację wzięli udział w zajęciach rekreacyjno- sportowych w sali gimnastycznej po wcześniejszym zapoznaniu się z regulaminem i planem letniska. Z samego rana zabawy ruchowe oraz rozgrywki w piłkę nożną cieszyły się podobnie jak w młodszej grupie największym zainteresowaniem. Później pożywne śniadanie w szkolnej stołówce. Po uzupełnieniu straconych kalorii uczestnicy letniskowa wyszli w plener , gdzie wzięli udział w grze terenowej. Zwieńczeniem zajęć na Grobli była ulubiona przez wszystkich zabawa w chowanego. Następnie powrót do sali gimnastycznej i na życzenia dwie rundy gry w ,,Dwa ognie", które zakończyły pierwsze dzień półkolonii w grupie starszej.

   

  2 dzień półkolonii.

  6 lipca uczestnicy letniska ciekawie oraz inspirująco spędzili czas w Inowrocławiu. Na początek ponad 3-godzinne zajęcia rekreacyjne z laserowymi karabinami w Starej Octownii. Podziemna rozgrywka była wyrównana i bardzo pasjonująca. Wszyscy półkoloności włączyli do ostatniego gwizdka , a wyniki w poszczególnych bitwach rozstrzygały się w rundach dodatkowych. Emocji nie brakowało, a intensywność działań była naprawdę zdumiewająca. Po zmaganiach "paintballowych" Estkowicze udali się na żywą lekcje historii do inowrocławskiego teatru , gdzie zobaczyli Muzeum Solnictwa oraz Instytut Prymasa Glempa. Rozpoczynając zwiedzanie przenieśli się wprost do unikatowej na skalę nie tylko Polski, ale i całej Europy, inowrocławskiej kopalni soli. Jej wyjątkowość polega na niezwykłych barwach, w jakich sól naturalnie występowała na terenie Kujaw od najdawniejszych czasów: różu, czerwieni, bieli i szarości.Natomiast Instytut mieści się w czterech salach tematycznych: sali audiowizualnej przeznaczonej również do organizowania spotkań i konferencji, sali bibliotecznej, gabinetu Prymasa i tzw. sali kujawskiej, w której eksponowane są zdjęcia z różnych okresów życia Jego Eminencji, informacje o rodzinie Prymasa, szkolnych kolegach, a także znanych Polakach pochodzących z Kujaw. W Instytucie zgromadzone zostały liczne cenne przedmioty m.in.: obrazy, rzeźby, pamiątkowe statuetki okolicznościowe, zegarki, medale, monety i figury świętych. Szczególną grupę eksponatów stanowią przedmioty związane z kultem religijnym, takie jak: różańce, pierścienie biskupie, krzyż biskupi z całunem (pektorał), a także pastorały i szaty liturgiczne Prymasa Glempa.

  3 dzień półkolonii.

  7 lipca 2021 r. - nasi uczniowie mega atrakcyjnie spędzili czas w stolicy Wielkopolski. Już o 9.00 zameldowali się w termach maltańskich, gdzie po krótkiej rozmowie z ratownikiem rzucili się w wir zabaw i wodnego szaleństwa na basenach krytych i odkrytych. Starsi tj. uczniowie klas 6-7 od razu udali się do sektora, w którym znajdują się zjeżdżalnie zewnętrzne i tam aktywnie spędzili większą część czasu. Młodszym dłuższa chwilę zajęła aklimatyzacja w Termach Maltańskich.. Trochę wielkość obiektu, ilość ludzi oraz respekt do wody na początku sparaliżowała tudzież wystraszyła najmłodszych Estkowiczów. Końcowy efekt był taki, że wszyscy wspólnie zjeżdżali ze zjeżdżalni zewnętrznych oraz bawili się w ,, wodnego berka" . Po aktywnie spędzonym czasie w basenie półkoloności przetransportowali się do poznańskiego zoo. Tam co niektórzy pierwszy raz w życiu mieli okazję zobaczyć na żywo : słonie, żyrafy, tygrysy, lwy, niedźwiedzie i wiele innych, egzotycznych przedstawicieli fauny. Spacer w tak malowniczym miejscu, gdzie mieszkają wyjątkowo piękne,dzikie zwierzęta, był naprawdę wspaniałą formą czynnego wypoczynku połączonego ze zwiedzaniem zoo. Zwieńczeniem całego dnia, bogatego w niesamowite atrakcje, ( na prośbę uczestników) był dodatkowy przystanek połączony z konsumpcją w rejestracji Mc Donalda's.

  4 dzień letniska

  8 lipca 2021 - Estkowi półkoloniści aktywnie i na wesoło spędzili czas w Inowrocławiu. Najpierw spacer po Teżniach , a następnie dwugodzinne zajęcia sportowe w parku liniowym. Emocji i wrażeń nie brakowało, bo niektórzy uczestnicy dzielnie włączyli ze swoimi słabościami i ostatecznie pokonali nie tylko trasę wspinaczki, ale także paraliżujący ich strach oraz lęk. Później przyszedł czas na odpoczynek w postaci udziału w projekcji filmu : ,,Tom i Jerry".Seans w Inowrocławskiem Kinomax był naprawdę bardzo ciekawy i inspirujący, a ci najważniejsze przypadł wszyskim półkolonistom do gustu.

  5 dzień letniska.

  9 lipca - Estkowi półkoloności spotkali się po raz ostatni w ramach II turnus letniego wypoczynku w naszej szkole. Niestety niekorzystne warunki atmosferyczne trochę pokrzyżowały plany, a zaplanowane gry i zabawy oraz happening na plaży w Janikowie nie doszły do skutku .Dlatego żeby uratować w jakiejś części ustalone wcześniej działania , kadra nauczycielska postawiła przenieść oraz zrealizować zamierzone plany w sali gimnastycznej. Za samego rana na pierwszy ogień poszły rozgrywki w siatkówkę Następnie wszyscy zmagali się tudzież doskonalili swoje umiejętności techniczno- taktyczne podczas gry w piłkę nożną.Po aktywności fizycznej przyszedł czas na spotkanie z Policjantami, Strazakami oraz przedstawicielką Inspekcji Pracy. Motywem przewodnim każdej prelekcji było bezpieczne spędzanie wakacji. Warto wspomnieć o wizycie TVP 3, która nagrała stosowny materiał z dzisiejszych prezentacji .Zaraz po ciekawych spotkaniach odbyła się konsumpcja kieĺbasek z grilla w szkolnej stołówce. Na koniec przed zakończeniem II turnus letniego wypoczynku półkoloniści wraz z opiekunami wybrali się do Cukierni Marta na lody. Po powrocie do szkoły kadra nauczycielska podsumowała letnisko, podziękowała wszystkim uczestnikom za właściwe zachowanie oraz aktywny udział we wszelkich inicjatywach tudzież działaniach. Tuż przed wyjściem że szkoły każde dziecko otrzymało słodką ,,paczuszkę - niespodziankę". Było naprawdę sympatycznie i bardzo pozytywnie.

 • I turnus półkolonii wystartował !

  28.06.2021 r. 30-osoba grupa uczniów z klas 1-3 rozpoczęła letni wypoczynek w naszej szkole. Najmłodsi Estkowicze po zapoznaniu się z zasadami bhp i planem letniska z samego rana wyjechali do Inowrocławia, a tam w Cukierni ,,Marta" czekały na Nich bardzo ciekawe oraz inspirujące warsztaty lodziarsko- karmelikarskie. Dzieci za pośrednictwem Mistrza cukiernictwa zostały wprowadzone w świat lodów i lizaków. Miały okazję własnoręcznie przygotować karmel oraz mieszankę lodową, a także uczestniczyć w ich frezowaniu. Następnie była degustacja słodkiej manufaktury, później konkursy i zabawy, a na koniec uroczyste wręczenie dyplomu lodziarza.Po warsztatach kujawskich grupa półkolonijna udała się na pobliski plac ,,Miś ", gdzie z uśmiechem na twarzy i przede wszystkim w ruchu spędziła czas w grach oraz zabawach na świeżym powietrzu. Zwieńczeniem pierwszego dnia półkolonii była różnorodna aktywność fizyczna na boisku szkolnym od skoków, rzutów, a kończąc na grze w piłkę nożną.

  W drugi dzień letniska półkoloniści zaliczyli poranne zajęcia rekreacyjno- sportowe w Inowrocławskim parku wodnym . Początek wyglądał trochę nieśmiało i bojaźliwie , ale jak wszyscy mali Estkowicze dokonali wstępnego zanurzenia , to już po krótkiej chwili zrobiło się gwarno i ruchliwe jak w ulu. W tym miejscu należy pochwalić całą grupę za bardzo dobre zachowanie połączone z właściwą komunikacją i prawidłowym działaniem przy realizacji poleceń ratowników. Po pląsach oraz zabawach w wodzie uczestnicy letniska udali się na plac zabaw Miś, gdzie aktywnie i na wesoło spędzili czas na łonie natury. Zwieńczeniem dzisiejszego dnia przebiegającego w miłej tudzież radosnej atmosferze był udział półkolonistów w projekcji amerykańskiego filmu przygodowego ,,Tom i Jerry ". Film łączy technologie animacji komputerowej z grą prawdziwych aktorów.

  W trzeci dzień uczestnicy letniego wypoczynku bawili się i aktywnie spędzali czas w Grodzie Kopernika. Na rozkładzie najmłodszych Estkowiczów było toruńskie planetarium, Żywe Muzeum Piernika oraz spacer Starym Rynku. Atrakcji nie brakowało.

  4 dzień półkolonii - dzisiaj uczestnicy letniego wypoczynku aktywnie spędzili czas stacjonarnie w sali gimnastycznej. Wszystkim humory dopisywały ponieważ w ruch poszły ulubiony zabawy: ,, Murarz i cegły ", ,,Ogonki "oraz gry zespołowe: piłka nożna, koszykówka, siatkówka. Po porannym wysiłku fizycznym przyszedł czas na śniadanie w szkolnej stołówce. A po uzupełnieniu straconych kalorii, na najmłodszych Estkowiczów czekała mega atrakcja, a mianowicie dmuchany plac zabaw oraz wata cukrowa. Aktywne szaleństwo trwało prawie 3 godziny, więc żaden z uczestników nie mógł narzekać na nudę.

  5, ostatni dzień półkolonii. Wszystko co dobre szybko się kończy.Dzisiaj najmłodsi uczniowie z naszej szkoły po raz ostatni wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez kadrę nauczycielską: Panią Edytę, Panią Marzenę oraz Pana Ariela w ramach I turnus letniska. Wrażeń, emocji, niespodziankę i przede wszystkim dobrej zabawy jak zwykle nie brakowało. Z samego rana półkoloności wyszli w plener, a precyzyjnej udali się na Groblę, gdzie wzięli udział w podchodach, które tak małym Estkowiczom przydały do gustu, że nie chcieli wracać do szkoły....🙈😮🔥Następnie po powrocie do sali gimnastycznej wszyscy rzucili się w wir rywalizacji sportowej podczas rozgrywek w piłkę nożną. Później drugie śniadanie połączenie z grillem. Po krótkiej przerwie powrót do aktywności fizycznej. Na pierwszym planie jak zwykle zabawy ruchowe i oczywiście piłka nożna w hali dla chłopców, a dla dziewczynek warsztaty malarskie na boisku szkolnym. Na koniec podsumowanie połączone z konsumpcją pizzy oraz zakończenie półkolonie letnich. Warto nadmienić, że wszyscy uczestnicy letniska jednym głosem pięknie podziękowali za wspaniały wypoczynek i jednomyślnie zadeklarowali udział w następnych formach wypoczynkowy w naszej szkole.Było naprawdę super, a opieka nad taką wspaniałą grupą to czysta przyjemność. ...👌🌞😉👍🤗Do zobaczenia ,,Maluchy"...😊😎😁My się jeszcze nie żegnamy, ponieważ od poniedziałku zaczynamy II turnus tym razem ze starszą grupą. Też będzie się działo. 

   

   

 • Podręczniki i ćwiczenia na nowy rok szk. 2021/2022

  Przypominamy, że uczniowie wszystkich klas otrzymują podręczniki i ćwiczenia ze szkoły (zostaną im wypożyczone we wrześniu na czas nauki do czerwca). Natomiast we własnym zakresie należy zakupić podręcznik do religii, a w klasie III dodatkowo ćwiczenia do tego przedmiotu.

  Poniżej przedstawiamy tytuły podręczników do religii w poszczególnych klasach:

  Kl. I – „Poznaję Boży Świat” Elżbieta Kondrak, ks. dr Krzysztof Mielnicki, wydawnictwo Jedność

  Kl. II – „Odkrywam Królestwo Boże” Elżbieta Kondrak, ks. dr Krzysztof Mielnicki, wydawnictwo Jedność

  Kl. III – „Jezus jest z nami” Dariusz Kurpiński, Jerzy Snopek, wydawnictwo Jedność + ćwiczenia „Jezus jest z nami”

  Kl. IV – „Miejsce pełne BOGActw” ks. dr Krzysztof Mielnicki, Elżbieta Kondrak, Bogusław Nosek, wydawnictwo JednośćKl.

  V - „Szczęśliwi, którzy szukają prawdy” ks. dr Krzysztof Mielnicki, Elżbieta Kondrak, Ewelina Parszewska, wydawnictwo JednośćKl.

  VII – „Błogosławieni, którzy szukają Jezusa” ks. dr Krzysztof Mielnicki, Elżbieta Kondrak, Ewelina Parszewska, wydawnictwo JednośćKl.

  VIII – „Błogosławieni , którzy ufają Jezusowi” ks. dr Krzysztof Mielnicki, Elżbieta Kondrak, Ewelina Parszewska, wydawnictwo Jedność

 • Bezpieczne wakacje

  Drodzy Uczniowie😊

  Zbliżają się wakacje, które są czasem odpoczynku, słonecznej pogody i zabawy. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was krótkie filmy profilaktyczne o bezpiecznych zabawach w czasie wakacji.

  Z nich dowiecie się jak unikać zagrożeń i bezpiecznie wypoczywać w czasie wakacji oraz jakich zasad należy przestrzegać podczas uprawiania sportów wodnych, zabaw nad rzeką, wycieczek górskich i leśnych oraz innych formach wypoczynku.

  Bezpieczne wakacje cz. 1

  https://www.youtube.com/watch?v=Ui-ndYWcThA&t=44s

   

  Bezpieczne wakacje cz. 2

  https://www.youtube.com/watch?v=0iidgRGFl60&t=36s

   

  Bezpieczne wakacje cz. 3

  https://www.youtube.com/watch?v=wS4SRvkvLio&t=5s

   

  Bezpieczne wakacje cz. 4

  https://www.youtube.com/watch?v=gSzVtcWBd_w&t=30

   

  Bezpieczne wakacje cz. 5 -Numery alarmowe!

  https://www.youtube.com/watch?v=kzMubL2dHAk&t=8s

 • Listy dzieci przyjętych do klasy I r.szk. 2021/2022 oraz informacja dyrektora szkoły

  Imienne listy dzieci przyjętych do klasy I roku szkolnego 2021/2022 z podziałem na oddziały:

  Kandydaci.docx

  Kandydaci_klasa_I_b.docx

   

 • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

  25.06.2021 r. rok szkolny zakończyli najpierw uczniowie klas I-VII. Najmłodszym pani dyrektor Mariola Szlyfarska wręczyła dyplomy za bardzo dobre wyniki w nauce, a starsi otrzymali świadectwa z wyróżnieniem:kl. IVa:Oliwier Maj, Igor Moritz, Szymon Iskra, Klara Popławska, Lena Bąk, Patryk Bednarek, Natalia Dudek, Joshua Burdyna-Duarte, Martyna Marek, Alan Roszczyk, Aleksander Rygielski, Kamil Szklarski

  VIa:Jakub Błaszak, Wiktor Wiśniewski, Oskar Wiśniewski, Weronika Jakiel, Karolina Żaba, Wiktoria Kowalczyk, Martyna Kalinowska, Alex Jastrzembski, Mikołaj Cecelon, Igor Stranc, Julia Godek, Nadia Kwiatkowska, Mikołaj Kwiatkowski, Filip Marciniak, Bartłomiej Truszczyński, Adam Walkowski

  VIIa:Marcel Badowski, Paweł Czkalski, Julia Jagodzińska, Amelia, Kowalska, Julia Krauze, Sandra Majchrzak, Patrycja Perlikowska, Gabriela Szczepaniec, Jeremiasz Wojciechowski, Magdalena Żaba

  Na krótkim apelu podsumowane zostały też konkursy ekologiczne, a nagrodzeni zostali:- „Kubusiowi Przyjaciele Natury” - klasa Ia i Ib,- „Plastik rezygnuję, wykorzystuję ponownie” - Inga Jóźwiak kl. Ia , Wiktoria Lampka i Joachim Szczepaniec z kl. Ib oraz Lena Rejdak i Jakub Kuzara z kl IIIa- „ Szkolny Konkurs ekologiczny” dla klas II - z klasy IIa: Marceli Kania, Błażej Kałek i Jędrzej Żurekz klasy IIb- Gabriela Graczyk, Zofia Wojtysiak i Oskar Pufal

  A także jesienna akcja „Kasztany”, w której w tym roku na szczególne wyróżnienie zasługuje uczennica kl. 3a Lena Rejdak, która przyniosła aż 200kg tego surowca. Oprócz Leny pozostałymi rekordzistami są: Daniel Kwiatkowski z kl. 2a i Nikola Malinowska z kl. 1b. Nagrody rzeczowe w ww. konkursach ufundował p. Marcin Zalewski, właściciel firmy MAXICAR. Bardzo dziękujemy.

  Rok szkolny pożegnali także uczniowie klasy VIIIa. Uroczystą akademię zaszczycili swą obecnością przedstawiciele władz samorządowych, a także zaproszeni rodzice. Spotkanie było okazją do podziękowania rodzicom za ich trud włożony w wychowanie dzieci, a także przyjaciołom szkoły, sponsorom. Z rąk pani dyrektor Marioli Szlyfarskiej statuetki "Przyjaciel Szkoły" otrzymali: za rok 2020- pan Marcin Zalewski, za obecny rok państwo Magdalena i Daniel Kowalczykowie oraz państwo Zyta i Emanuel Kowalczykowie.Następnie wiceburmistrz pan Szymon Łepski wręczył stypendia wszystkim uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce. Otrzymali je:IVaOliwier Maj, Klara Popławska, Aleksander Rygielski, Natalia Dudek, Kamil Szklarski, Lena Bąk, Igor MoritzVIaFilip Marciniak, Martyna Kalinowska, Wiktor Wiśniewski, Karolina Żaba, Mikołaj Cecelon, Alex, Jastrzembski, Oskar Wiśniewski, Bartłomiej Truszczyński, Mikołaj Kwiatkowski, Jakub Błaszak, Igor StrancVIIaSandra Majchrzak, Julia Jagodzińska, Patrycja Perlikowska, Amelia Kowalska, Gabriela Szczepaniec, Magdalena Żaba, Marcel Badowski, Julia KrauzeVIIIaNikola Kowalczyk, Laura Kowalczyk, Lena Moszczyńska, Olga Pracka

  Podsumowano także naukę w mijającym miesiącu. Granty naukowe uczniom, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen w czerwcu, wręczył zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej pan Ryszard Kuflewicz, a otrzymali je: Kamil Szklarski z kl. IVa i Nikola Kowalczyk z kl. VIIIa.Co roku przyznawany też jest w naszej szkole tytuł Mistrz Estkowskiego absolwentom aktywnym, pracowitym, reprezentującym szkołę na konkursach, zawodach, uczniom odznaczającym się wysoką kulturą osobistą i chętnym do podejmowania różnych działań na rzecz swojej szkoły i własnego rozwoju. W tym roku tytuł ten i statuetki otrzymały: Laura i Nikola Kowalczyk.

  Gratulujemy wszystkim serdecznie, a także absolwentom, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem: Laurze Kowalczyk, Nikoli Kowalczyk, Lenie Moszczyńskiej, Oldze Prackiej, Oldze Bereżewskiej, Jagodzie Stranc i Agacie Heinich.Podczas uroczystości podsumowano także konkursy ekologiczne, a nagrody ufundowane przez pana Marcina Zalewskiego, właściciela firmy MAXICAR, zostały wręczone m.in. uczestnikom Wojewódzkiego Konkursu "Od przyrodnika do technika" : Wiktorii Zmudzińskiej, Wiktorowi Racław, Nikoli i Laurze Kowalczyk oraz Jakubowi Flinikowi z klasy VIIIa.

  Na zakończenie uroczystości absolwentów pożegnali ich młodsi koledzy.

 • „Umiem pływać"

  25.06.2021 w dniu zakończenia roku szkolnego dobiega końca realizacja programu „Umiem pływać”. To już ostatni raz przed wakacjami dzieci z naszej szkoły gościły na krytej pływalni „Delfin” w Inowrocławiu . To na tym obiekcie sportowym najmłodsi, poprzez udział w projekcie, doskonalili bądź zdobywali umiejętność pływania. Za aktywne uczestnictwo dzieci na zakończenie otrzymały dyplomy – serdecznie gratulujemy . Trenerom: Pani Lewandowskej i Panu Adryanowi dziękujemy za bardzo dobre przygotowanie dzieci i ich opiekę podczas realizacji tego przedsięwzięcia.

 • ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury" - ogólnopolski program edukacyjny

  Uczniowie klas Ia i Ib w roku szkolnym 2020/2021 wzięli udział w realizacji programu edukacyjnego ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury‘’. Jest to ogólnopolski program edukacyjny o tematyce ekologicznej. Jego celem było dostarczanie wiedzy o otaczającym świecie, poznanie przyrody – jej flory i fauny, poznanie czynników wpływających na zdrowie – w tym zasad prawidłowego odżywiania i aktywności fizycznej. Dzieci uczyły się jak dbać o rośliny i zwierzęta, czystość powietrza, jak segregować śmieci, oszczędzać energię i wodę, dlaczego warto jeść warzywa i owoce, jak żyć w zgodzie z naturą. Program uwzględniał 7 bloków tematycznych:1. Dbam o rośliny i zwierzęta nawet te najmniejsze2. Dbam o aktywność fizyczną3. Dbam o siebie. Jem warzywa i owoce4. Dbam o zasoby naturalne (powietrze, wodę i energię)5. Dbam o segregację śmieci i tworzę z nich coś nowego .6. Dbam o naturę7. Dbam o środowisko i oszczędzam pieniądzePoprzez realizację ww. programu dzieci rozwijały proekologiczne nawyki w codziennym życiu, wyrabiały właściwy stosunek do ochrony środowiska, umiejętności podejmowania konkretnych działań, opanowania elementów wiedzy przyrodniczo – ekologicznej.

  Na zakończenie roku szkolnego wszyscy uczestnicy programu otrzymali nagrody książkowe za promowanie treści i postaw proekologicznych.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości
  ul.Szkolna 44
  88-170 Pakość
  gimnazjumpa@wp.pl
 • 52 566 58 12 fax 52 566 58 12

  Pedagog szkolny:
  Anna Kopieniak-Przybysz
  tel.: 52 566 56 69

  Świetlica szkolna:
  tel. 517 346 803

Galeria zdjęć