Inne

  • Informacja dla rodziców przyszłych uczniów klas pierwszych

  • Przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy

    W wielu domach Święta Wielkiej Nocy nieodłącznie kojarzą się ze smakiem rzeżuchy. Dlatego dzieci z kl. 1 a wysiewały dziś do plastikowych kubeczków ziarenka tej drobnej, smacznej roślinki. Przez kilka dni będą obserwowały, jak rzeżuszka kiełkuje i rośnie. Dzieciom takie działanie sprawiło ogromną radość i jeszcze bardziej zaktywizowało do wspólnej pracy.

    22 marca w klasach 1 a i 1 b odbyły się też warsztaty wielkanocne, które były zorganizowane w ramach prezentu świątecznego od rodziców. Uczniowie wykonali wianki wielkanocne z mchu. Dekorowali je kolorowymi jajeczkami, piórkami, wstążkami, cekinami i drewnianymi figurkami. Na koniec każdy uczestnik otrzymał dyplom. Warsztaty sprawiły uczniom wiele radości, nie mogli się doczekać, aż wianki będą dekorowały ich domy.

  • Wróciły Granty Naukowe

    Od II półrocza roku szkolnego 2023/2024 do naszej szkoły wróciły Granty Naukowe zainicjowane w roku 2018 przez Ryszarda Kuflewicza ówczesnego Radnego Gminy Pakość.

    Obecnie fundatorem Grantu jest pani Anna Jagodzińska-Przewodnicząca Rady Rodziców.

    Grant przyznawany jest co miesiąc uczniowi, który na koniec poprzedniego miesiąca osiągnął najwyższą średnią ocen cząstkowych w danym semestrze.

    Grant za miesiąc luty otrzymała Emilia Borys z klasy IVa.

  • Mistrz Sudoku

    22.0.2024

    W dniu dzisiejszym nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu Mistrz Sudoku, który odbył się 19 marca. Wzięło w nim udział 19 uczniów. Do rozwiązania mieli 3 krzyżówki o różnym stopniu trudności. Bezkonkurencyjny okazał sią Marceli Kania z klasy 5a, który nie popełnił żadnego błędu, na drugim miejscu uplasował się Daniel Kwiatkowski 5a, a na trzecim Milena Zwolińska z klasy 6b. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

  • Obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

    W dniu 21 marca kolorowe skarpetki są symbolem solidarności z osobami chorymi na Zespół Downa. Data obchodów nie jest przypadkowa. Dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, dlatego w tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W naszej szkole Dzień Kolorowej Skarpetki świętowaliśmy właśnie dzisiaj. Uczniowie oglądali prezentację obejrzeli krótkie filmiki edukacyjne z udziałem osób z zespołem Downa oraz dowiedzieli się, jakie ma zastosowanie w ten wyjątkowy dzień skarpetek nie do pary. Nasi uczniowie mieli okazje przekonać się, że osoby z zespołu Downa nie są wykluczone ze środowiska, a wręcz odwrotnie mogą zostać sławnymi malarzami, aktorami, modelkami, paraolimpijczykami, lekarzami a także nauczycielami.

    Celem naszej akcji było przekonanie całej społeczności szkolnej, że osoby z zespołem Downa mają taką samą potrzebę jak osoby pełnosprawne, które zapewniają szacunek, tolerancję oraz akceptację.

  • „Kangur Matematyczny” 2024

    21 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Jest on jednym z najpopularniejszych matematycznych konkursów na świecie dla dzieci i młodzieży. Konkurs ma charakter jednorazowego testu o zróżnicowanym poziomie trudności, a na jego rozwiązanie uczestnicy mają 75 minut. Do rywalizacji przystąpiło uczniów 44 z klas 2-7. Każdy uczestnik konkursu otrzymał układankę logiczną – tangram chiński.

  • Tydzień Mózgu

    „Tydzień Mózgu” to akcja edukacyjna, która ma na celu popularyzowanie wiedzy o mózgu, układzie nerwowym oraz jego działaniu. W tym roku „Tydzień Mózgu” obchodziliśmy w dniach 13-20 marca i tak jak w roku poprzednim, cała społeczność naszej szkoły zaangażowała się w zaplanowane działania.

    Na początku wszyscy uczniowie dowiedzieli się co będą robić w ramach tej akcji. Na lekcjach przyrody uczniowie obejrzeli krótki film, mający na celu dostarczenie uczniom wiedzy na temat budowy i działania najważniejszego organu ciała człowieka jakim jest mózg. Uczniowie wykonywali ćwiczenia wspomagających pracę mózgu i koncentrację. Rozwiązywali różnego rodzaju łamigłówki. Uczniowie klas 4-7 mieli możliwość dowiedzenia się jaka dieta sprzyja lepszej pracy naszego umysłu. Zamiast napojów energetycznych, kawy czy słodyczy warto zadbać o to, by mieć pod ręką smaczne i zdrowe przekąski takie na przykład jak sałatki z orzechami włoskimi, czy też ,,zielone" koktajle. Dlatego uczniowie uczyli się je wykonywać, aby potem wspólnie spożywali, sprawdzali smaki, których wcześniej nie znali. Większość stwierdziła, że są smaczne i będą je wykonywać w domu. Uczniowie klas 4 wspólnie z rodzicami wykonali sałatki na sobotni obiad wg własnego przepisu, ale wg poznanych wcześniej zasad.

    Natomiast uczniowie klasy siódmej tworzyli z różnych materiałów: styropianu, modeliny, plasteliny i gazet modele mózgu. Był to świetny sposób na usprawnianie własnego mózgu, doskonalenie czynności manualnych i wyobraźni przestrzennej. Ich prace można podziwiać w gabinecie biologicznym.

    wW klasach 1-3w  dniach 13-20 marca nasi najmłodsi wykonywali łamigłówki, zagadki matematyczne i polonistyczne, malowali mandale, oglądali filmy i prezentacje o działaniu mózgu.

    Akcja edukacyjna, w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły to dobra metoda na poznanie budowy mózgu, działania układu nerwowego i tego co sprzyja jego lepszej pracy.

  • Warcabowego p(otoczk)i

    20 marca 2024 r. odbył się finał konkursu Warcabowego p(otoczk)i dla uczniów klas 4-7. Ogłoszenie wyników wkrótce.

  • Święto królowej nauk

    Obchodzone 14 marca święto liczby pi (zgodnie z amerykańskim zapisem 3.14) było okazją do zorganizowania również w naszej szkole Dnia matematyki. Uczniowie brali udział w konkursach i turniejach. Na lekcjach matematyki wykorzystywane były zabawy, gry i łamigłówki matematyczne.

  • Nabór do klas pierwszych na r. szk. 2024/2025

  • Podania o przyjęcie do szkoły

    Wzory podań do szkoły można znaleźć w zakładce "Rekrutacja". Podania można składać w dniach od 04-08 marca 2024 r. w godzinach pracy sekretariatu.

  • Ogłoszenie

  • Warsztaty przyszłych pierwszoklasistów z wychowawcami

    W dniu dzisiejszym odbyły się warsztaty przyszłych pierwszoklasistów z wychowawcami. Dzieci wraz z rodzicami miło i aktywnie spędziły czas.

  • Hokej

    6 marca nasi uczniowie wzięli udział w hokejowym wydarzeniu. Po południu wspólnie z kolegami z SP im. Powstańców Wielkopolskich oraz SP im. Armii Krajowej w Kościelcu przybyli na lodowisko Tor Tor w Toruniu. Wszyscy kibicowali lokalnej drużynie TKH grającej przeciwko GKS Jastrzębie. W meczu ćwierćfinałowym mistrzostw Polski Torunianie niestety przegrali z przeciwnikiem 0:1. Mimo to, było to dla nas niezapomniane wydarzenie, gdyż większość z nas pierwszy raz mogła obejrzeć mecz hokejowy na żywo. Wyjazd był możliwy dzięki Ośrodkowi Kultury i Turystyki w Pakości. Dziękujemy za tę niezapomnianą przygodę.

  • Rekolekcje dzień 3.

    Rekolekcje szkolne - III dzień, 0703.2024

    W ostatnim dniu naszych lekcji w Kościele podziękowaliśmy Panu Bogu za dar tych rekolekcji. Utrwaliliśmy wiadomości z poprzednich dni. Wiemy, że wiele pokus czeka na nas w drodze do Nieba, jednocześnie potrzebujemy Kogoś, kto nas poprowadzi, wskaże drogę wyjścia z pułapki grzechu. Dziękujemy ojcu proboszczowi a także pozostałym ojcom za pomoc w przeprowadzeniu naszych szkolnych rekolekcji.

  • DZIĘKUJEMY !

  • Warsztaty dla przyszłych uczniów klas pierwszych

    Z drobnym opóźnieniem, serdecznie zapraszamy przyszłych uczniów klas pierwszych z rodzicami na warsztaty

    w dniu 07.03.2024 o godz.16.00.

    Pamiętajcie o obuwiu sportowym.

    Czekamy na Was!

  • Rekolekcje - dzień 2.

    Rekolekcje szkolne- II dzień, 06.03.2024

    Drugiego dnia nasi uczniowie spotkali się w kościele pod wezwaniem św. Bonawentury na rekolekcjach wielkopostnych. Rekolekcje z łac. recollectio oznaczają wewnętrzne skupienie, tym razem skupienie się nad drzewem Krzyża- znakiem naszego zbawienia

  • Rekolekcje dzień 1.

    Dzisiaj 05.03.2024 r. rozpoczęliśmy szkolne Rekolekcje Wielkopostne. Pierwszy dzień rekolekcji upłynął w naszej wspólnocie szkolnej pod znakiem metafory drogi wiodącej do zbawienia. Na początku na ścieżkach kalwaryjskich została odprawiona droga krzyżowa, a po niej Msza św. którą celebrował O. Walenty , proboszcz . Po uczcie duchowej przyszedł czas na ciepłą herbatę i słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego dnia

  • Ogólnopolski Ranking Szkół Podstawowych 2024

    Tegoroczny Ogólnopolski Ranking Szkół Podstawowych 2024 to dla nas powód do radości. Estkowski szóstą szkołą w regionie. Wyprzedziły nas tylko Katolicka Szkoła Podstawowa, Szkoła Podstawowa Jagiellonka, Szkoła Podstawowa nr 14 im.Z.Wilkońskiego, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Broniewicach, Szkoła Podstawowa nr 11 im. Stefana Batorego.

    Podobnie jak rok temu, szkoły z Gminy Pakość znalazły się w czołówce regionu inowrocławskiego. a nasza szkoła jest na ich czele.

    W rankingu, opublikowanym przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl, wzięło udział aż 10 735 szkół, zarówno publicznych, jak i niepublicznych. Rankingu dokonano na podstawie wszechstronnej oceny, uwzględniającej zarówno wyniki egzaminu ósmoklasisty, jak i osiągnięcia uczniów w olimpiadach przedmiotowych z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty.

    https://waszaedukacja.pl/ranking/polska/szkoly-podstawowe

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości
    ul.Szkolna 44
    88-170 Pakość
    gimnazjumpa@wp.pl
  • 52 566 58 12 fax 52 566 58 12

    Pedagog szkolny:
    Anna Kopieniak-Przybysz
    tel.: 52 566 56 69

    Świetlica szkolna:
    tel. 517 346 803

Galeria zdjęć