.

OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD PROJEKTÓW MŁODZIEŻOWYCH

W roku szkolnym 2007 - 2008 ponad dziesięcioletnia współpraca z CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ,
zaowocowała kolejnym sukcesem naszych uczniów.
Zostaliśmy wyróżnieni i jako jedna z 50 polskich szkół podstawowych, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, znaleźliśmy się w gronie zaproszonych do udziału w OPPM.
Reprezentujące pakoską gamaję, Marta Babiarz i Bernadetta Demby,
prezentowały nasze doświadczenia w siedzibie AGORY.

*

W styczniu 2009 Marta Babiarz i Bernadetta Demby zostały zaproszone jako jedyne gimnazjalistki do projektu CEO "MŁODZI SENATOROWIE"
Przez dwa dni na terenie Senatu RP Marta i Benia brały udział w zorganizowanych zajęciach, spotkaniach, uczestniczyły w uroczystym posiedzeniu Młodzieżowego Senatu RP z udziałem Marszałka Borusewicza.

*

Listopad 2009 Adela Marchel, Łukasz Bukowski, Maciej Czaja, Hubert Mocny, Daniel Szczygielski brali udział w Projekcie CEO o nazwie ETNOlog czyli logujemy się na ludowo
Realizujemy w ramach tego programu nasz pomysł pod nazwą
SŁOWNIK GWARY PAKOSKIEJ
Podczas bardzo interesującego i dynamicznego spotkania w Muzeum Etnologicznym w Warszawie, zaprezentowaliśmy się w strojach ludowych Kujaw i Pałuk oraz w naszych "projektowych" t-shirtach
PAKOSKA GAMAJA
Przywieźliśmy z sobą nowe znajomości, mnóstwo wrażeń i wspomnień.