.

SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI

"EURO-GIM-PAK-KLUB" działa w naszym gimnazjum od 1999 roku.

Klub powstał podczas jednej z lekcji WoS z inicjatywy uczniów ówczesnej klasy I B

Adama Beneturskiego,
Agaty Stępniewskiej
Marty Zaręby

Rozwijał się podczas kolejnych spotkań klubowych, "biwaków" i wycieczek.
Wciąż prowadzimy działalność choć w nieco zmienionej formule.

Cele_Klubu_Europejskiego_i_Plan_pracy_Klubu_Europejskiego_przy.docx
Sprawozdanie_-_Szkolny_Klub_Europejski.docx

Z roku na rok odnosimy kolejne sukcesy.

W roku szkolnym 2005 - 2006 zostaliśmy laureatami jako jedno z 24 polskich gimnazjów w projekcie CEO i Fundacji Grupy TP SA, pod nazwą NAUCZYCIELSKA AKADEMIA INTERNETOWA dzięki temu braliśmy udział w rejsie po Adriatyku w ramach programu Fundacji Grupy TPSA WEBSKA SZKOŁA POD ŻAGLAMI
W rejs jachtami "Bawaria" popłynęli Benia Kozłowicz, Ola Kubiszewska i Bartek Waligórski.
Tutaj relacja:
www.youtube.com/watch?v=b5tqpzmx7uE&feature=player_embedded#

*

Rok 2006 - 2007 to kolejne osiągniecie naszego SKE!!
CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ I GAZETA WYBORCZA doceniając nasze działanie w ramach projektu
"MŁODZI GŁOSUJĄ" zaprosili nas do siedziby "AGORY" byśmy podzielili się swoimi dokonaniami i doświadczeniami podczas OGÓLNOPOLSKIEGO PRZEGLĄDU PROJEKTÓW MŁODZIEŻOWYCH.
Pojechaliśmy tam, reprezentując Pakość i Szkołę dzięki pomocy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pakości.
Okoliczności nie pozwoliły na wyjazd Oli Czai,Paulinie Frąckowiak, Adriannie Nowickiej, Oldze Nawrockiej więc w ich zastępstwie były tam Marta Babiarz i Benia Demby

*

W roku szkolnym 2007/2008 zostaliśmy zaproszeni przez CEO do projektu "MŁODZI SENATOROWIE" jako jedyne gimnazjum pośród szkół ponadgimnazjalnych, które brały udział w tym przedsięwzięciu.
Na ulicy Wiejskiej w Senacie RP naszą szkołę reprezentowały Marta Babiarz i Bernadetta Demby

*

Na przełomie 2008 i 2009 roku z uczestniczyliśmy w ogólnopolskim projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej
GRA COOLturowa
.
Klaudia Piętas, Gosia Orzechowska, Darek Karasiewicz, Daniel Mańkowski, Patryk Wojtkowiak
Pokazaliśmy wielokulturowość naszej miejscowości, ważne postaci, pozostałości różnych religii i nacji,

*

W bieżącym roku szkolnym aktywnie działamy w ramach projektu CEO ETNOlog w ramach którego opracowujemy słownik prawie że zapomnianej "gwary pakoskiej"

*

Tradycyjnie zgłaszamy nasz akces do programu CEO MŁODZI GŁOSUJĄ i organizujemy szkolne wybory i "eurowybory"

*

11 maja 2009 roku obchodziliśmy uroczyście X rocznicę działalności naszego EURO-GIM-PAK-KLUBU.
Z tej okazji nasze zaproszenie przyjęli:
Poseł na Sejm RP, Przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej Pan JANUSZ ZEMKE,
Wicestarosta Inowrocławski Pan SŁAWOMIR SZELIGA,
Burmistrz Pakości Pan WIESŁAW KOŃCZAL,
Przewodnicząca Komisji Polityki Oświaty i Kultury Rady Miejskiej Pani ANNA GRUPA
założyciele Klubu
Agata Stępniewska dziś studentka UMK,
Marta Zaręba dziś studentka UAM
Adam Beneturski dziś student UW
zaprzyjaźniony z nami SKE z Gimnazjum w Sławęcinku.
Odbył się uroczysty Apel podczas którego przypomnieliśmy historię SKE, najważniejsze nasze osiągnięcia.
Uroczystość poprowadziła Bernadetta DEMBY z III B.
Po Akademii w szkolnej auli odbył się PANEL DYSKUSYJNY prowadzony przez szefową SKE Martę BABIARZ.
Na pytania dotyczące polskich spraw w Unii Europejskiej i korzyści z przynależności Polski do UE, odpowiadali nasi zacni Goście, Pan Poseł Janusz Zemke i Pan Wicestarosta Sławomir Szeliga.
O naszym SKE było w Polskim Radio PiK i programie ZBLIŻENIA w TVP3

A tam opisano naszą uroczystość:

2 czerwca przeprowadziliśmy Eurowybory
zauważyła to Gazeta Pomorska

i dzień wcześniej EXPRESS Inowrocławski

*

25 listopada bieżącego roku, znów dzięki wsparciu Przewodniczącego naszej Rady Miejskiej reprezentowaliśmy Pakość i Szkołę na zaproszenie CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ w ramach projektu ETNOlog.
Pokazaliśmy tam kulturę naszego regionu, czyli Pałuk i Kujaw.
Promowaliśmy naszą Pakość jako 650 letnie miasto oraz Park Kulturowy Kalwaria Pakoska.
Wystąpiliśmy tam w strojach ludowych i w okolicznościowych koszulkach własnego projektu.
My czyli Adela Marchel, Łukasz Bukowski, Maciek Czaja, Hubert Mocny i Daniel Szczygielski.

*

5 - 9 grudnia 2009 roku pamiętać bedziemy długo.
Poseł do Europarlamentu z naszego województwa Pan Janusz Zemke zaprosił naszych klubowiczów:
Adelę Marchel, Macieja Czaję, Huberta Mocnego w towarzystwie Pani Dyrektor i opiekuna SKE na wycieczkę do Brukseli, byśmy mogli z bliska poprzyglądać się temu na co 10 lat pracowali nasi Poprzednicy w EURO-GIM-PAK-KLUBIE.
Pan Janusz Zemke docenił to, co dotąd na rzecz edukacji europejskiej zrobił nasz gimnazjalny SKE.
ale o tym szukajcie w innym miejscu ;-)

*

wiemy, że czekają nas kolejne europejskie wyzwania . . .